úterý 17. dubna 2012

Mokré plavky

Mokré plavky jsem ušila kamarádkám k vánocům a byl z nich ohromný hit. O voskovaném plátně jsem tehdy věděla jen to, že z něj chtějí všichni šít, a objednala jsem si malý kousek toho nejlevnějšího na Etsy - z Hong Kongu. Jenže jak sehnat další voskované plátno, které nezruinuje rodinou pokladnu a zároveň nebude vypadat jako ubrus naší bulharské babičky?

To, co jsem hledala, jsem našla na tomhle anglickém webu. Donášku obstaral můj milovaný muž, který měl zrovna cestu kolem. Chudák. Vypadá to, že po světě přednáší jenom proto, aby mi mohl vozit látky. Normálně ho to otravuje jen mírně - co přijde pěkně poskládá do kufru a je to. Voskované plátno ovšem přišlo na metr a půl dlouhé papírové roli s obrovským nápisem: ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ NEPŘEKLÁDAT!

Můj muž je neskutečně statečný. Chodil ulicemi Oxfordu s rolí látky s motivy fialových listů olše, které prosvítaly pod průhledným obalem, a když dorazil do cíle, připadal si prý jako bytový architekt, který si spletl dveře. A vůbec na mě nebyl naštvaný! Co na to říct? Já ho prostě miluju.

2 komentáře:

  1. Ahoj,hledala jsem jak šít z voskovaného plátna a našla Tvůj blog.Plážové domečky jsou krásná.Já jsem majitelka jen kostičky a puntíku.Přeji ostrou jehlu a hodně spokojených zákaznic.

    OdpovědětSmazat
  2. Voskovane platno je skvely material, chvili mi trvalo, nez jsme se szili, ale nedam na nej dopustit. Co jste sila pekneho?

    OdpovědětSmazat