úterý 14. května 2013

Mother Nature - Update

Naše zemědělské drama z letošního března vzalo dobrý konec! Už máme sklizeno.


Někdo v komentářích se divil, že jsme vysadili jenom 10 hrášků a každý do vlastního květináče. Na lidi se zahradou, kteří pěstujou všechno a každý rok, musíme my měšťáci s balkónama o rozloze dvou čtverečních metrů působit jako totální exoti. Upřímně, žádná velká bašta z toho nebyla.


Z deseti rostlin jsme měli 15 lusků, které se bratrsky rozdělily mezi děti. Chtěla jsem nějaké to kilo dokoupit na trhu, abychom se nadlábli pořádně všichni, oranice ale na topení položit nejde, takže opravdovým zemědělcům se ještě neurodilo a hrášek ve Frankfurtu zatím není k mání. 
   

Zacházeli jsme s nimi opatrně, aby ani kulička nepřišla nazmar!


Není to nádhera?! Dmu se pěstitelskou pýchou. Saša moje zemědělské úsilí toleruje, i když mu připadá, že na balkóně zejména ubírá místo k sezení. Taky ho mírně rozladilo, že jsem k ukotvení provázků k návinu použila jeho šrouby. Jako správný Balkánec ale má pro mé postupy "urob si sam" docela pochopení. 


Andrejka zase rozladilo, že jsem provázky přivázala k jeho superklacku z hřiště. Velké pochopení zrovna neprojevoval, o to rychleji ale na celou událost zapomněl. 


Rostliny se po provázcích vesele vinou dál, jestli z nich ještě bude nějaká úroda, ukáže čas. Brzy ale budeme sklízet jahody. Když jsme se o víkendu ptali jednoho trhovce, říkal, že jahody potřebujou ještě dva týdny. Tak schválně!


2 komentáře:

  1. Gratuluji! Nám se nakonec ujala jenom jedna jahoda a tu mi před týdnem donesl nadšený synek s válečným pokřikem "kytííí" takže jahody letos nebudou...
    Jinak v Kodani na trhu jak jahody tak hrášek už jsou...
    Přeju krásný den do Frankfurtu

    OdpovědětSmazat
  2. Náhodou pěkná balkonová zahrádka:-))

    OdpovědětSmazat