čtvrtek 29. května 2014

Happy Fathers Day

Naposledy ve čtyřech dneska vyrážíme na chalupu, v Německu se slaví nanebevstoupení Krista státním svátkem. Mám mírné obavy, že začnu rodit někde v sudetských kopcích a že mě místo vysněného zážitku ambulantního porodu s vlastní porodní asistentkou v přívětivé porodnici dvě minuty od domu potká srážka s rutinou domažlické nemocnice. Riziko se snažím eliminovat tím, že jsem sbalila nejen věci pro sebe a novorozence do porodnice, ale taky postýlku a další spoustu miminkovských nesmyslů, které se nám v létě na chalupě budou stejně hodit. Do auta jsme narvali půlku sklepa. I když, všechno zlé je pro něco dobré a naše miminko by tak alespoň bez sáhodlouhého papírování a popojíždění po úřadech rovnou mělo český rodný list (o tom, jaká je to legrace zařídit dítěti doklady, když žijete v zahraničí v místě, kde není konzulát, vám možná někdy povyprávím).


Tenhle týden jsem měla v plánu došít 4 objednané kabelky a deku pro Kiku, která pořád není hotová a její narozeniny se blíží každým dnem, ale děti mají týden prázdniny (ach, ta jejich škola, kam se nikdy nedochází déle než 5 týdnů v kuse. Prý to má skvělý efekt na jejich studijní výkon, na můj profesionální výkon to má ale efekt tragický.) Velké plány většinou končí tím, že po večerech něco nastříhám nebo popošiju. Tenhle týden beru jako přípravku na příští rok, kdy se má výkonnost beztak smrskne na kojení, huštání a uspávání. :)


Můj muž má dneska svátek - den otců, neboli Vaterstag. Děti mu právě zarecitovaly dvě německé básničky o tom, jak je úžasný, které je naučili ve škole, a dali mu vlastnoručně vyrobené dárky. Těšily se na to od minulého týdne a přednes básní přede mnou pilovaly alespoň 10x denně, tajně, aby to táta nevěděl. Je hezké, že je ve škole dokážou takhle motivovat, já ale nemůžu nemyslet na všechny ty děti, které taky namotivovali, ale které dneska tatínkovi nic neřeknou a dárek zahrabou někde na dně šuplíku, protože tatínek s nima nebydlí. A že je takových ve třídách mých dětí víc, než bych si přála vědět.
  V naší rodině ale máme na báječné táty opravdu štěstí. Dva z nich, můj nejlepší muž a tchán, který se jmenuje Angel a v jehož případě jde skutečně o nomen omen, jsou tady. A ten třetí nejlepší tatínek, můj vlastní, je tady.


Je to ten nejlaskavější a nejklidnější otec, jakého jsem kdy potkala. Umí vypěstovat dokonalou kedlubnu a uvařit povidla, která po mě pochtívají sousedky. (A abychom nezapomněli, taky si uměl vybrat skvělou ženu, moji maminku.)
Takže, naši milí tatínci, z celého srdce vám přeju všechno nejlepší ke dni otců!

Žádné komentáře:

Okomentovat