čtvrtek 26. června 2014

Lea prvních 9 dní jenom spala,


ale teď už je z ní normální miminko. Buď spí nebo jí, anebo chce spát nebo jíst a chtění se projevuje řvaním. Všem sousedům už myslím došlo, že naše miminko je na světě. Všechno ale zvládáme docela ladně, protože se k nám na měsíc nastěhovala moje máma a dělá mě. Vaří, nakupuje, vodí děti ze školy, pomáhá jim s úkoly a vůbec celkově obstarává domácnost. A ještě má vždycky volnou ruku na to, aby podržela Leu, když je potřeba. Tyhle ženské ze staré školy, co si dokážou se vším poradit tak elegantně... Respekt!


Náš život v pulzujícím velkoměstě ji myslím zprvu trochu znervózňoval, ale už je tu jako ryba ve vodě. Už ví, že s našima Bulharama se domluví anglicky, s učitelem na piáno rusky a se všema ostatníma německy, že nejlepší maso a zeleninu mají u Turka a že jízdenky do metra se nedají koupit předem, ale musí se rovnou projet. Je zábava ji v tom našem velkém světě pozorovat. Vidět, jak ji baví ztrácet se a zase se nacházet, jak hledá cizí slovíčka a jak je na sebe pyšná, že vždycky všechno zvládne. Připadá mi o 20 let mladší.

V pondělí jsme dostali Lein rodný list. Je vícejazyčný, ale čeština ani bulharština se mezi nejpoužívanější jazyky nedostaly, takže si ho budeme muset nechat přeložit. Ale stejně je to pokrok, když se před šesti lety narodila Kika, byly dokumenty čistě německé. Jsme rádi, že jsme jí vybrali dobré jméno, i na to jsou tady přísná pravidla. Jak dítě pojmenovat na první dobrou jsme se dozvěděli v informační příručce, kde se mimo jiné píše, že dítěti nesmíte dát jméno neslušné, urážlivé nebo nevhodné, příklady z brožury viz fotka: 


Pfefferminze - proč ne, Borussia - fotbalem posedlý tatínek, Pushkin - nějaký rusofil, ale kdo by proboha chtěl dát dítěti jméno Gastritis? To snad jedině Robin Williams. Humor k tématu začíná v 6:50 min., ale klidně si to pusťte celé. Jednou bych si chtěla dát to, co tihle dva před přenosem. Teď si jdu ovšem postavit na kojící čaj!

5 komentářů:

 1. "Jednou bych si chtela dat, co tihle dva pred prenosem" - it made my day! Diky! A at se pekne dari!

  OdpovědětSmazat
 2. Minule jsem jen nahlédla a pádila pryč ale dnes bych ráda napsala svou gratulaci k malé princezně. Ať Vám dělá jen samou radost a ať Vy ji moc nezlobíte.
  Maminka je dobrá!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snažím se! A maminky jsou rozhodně k nezaplacení!

   Smazat
 3. Takhle se stat Tvoji zurnalistickou obeti, chudak maminka! Kdyby se nahodou zatoulala s detma nebo bez nich ve Stadtwaldu a vylezla v Isenburgu, at se stavi na Kafe!

  OdpovědětSmazat