čtvrtek 3. července 2014

Najdi 10 rozdílů

aneb Andrej a Kika na začátku a na konci školního roku.


Nějak se nám ty děti rychle vyvíjejí. Andrej se třeba naučil skvěle zevlovat. Takhle trávil čas na Kristinině narozeninové párty, protože se nechtěl bavit s holkama. 


Zajímalo by mě, kde koření tahle gendrová nenávist, která se projevuje jenom v kolektivu. Když jsou s Kikou sami, jsou nejlepší kámoši a rozdílnost pohlaví vůbec nepřichází na přetřas.
A teď trošku z jiného soudku: Když jsem zjistila, že jsem těhotná, začali mi kamarádi posílat texty o tom, jaké to je mít třetí dítě. Nejzábavnější z nich mi přišel tenhle, co mi ale skutečně uvízlo v hlavě byla věta z jednoho blogu, která by se dala parafrázovat zhruba takto: Když čekáte třetí dítě, všichni známí vám začnou dávat věci po svých potomcích, které nebyli léta schopni prodat nebo vyhodit. Několikrát jsem byla pozvána do cizího sklepa prohlédnout si sbírku kočárků, kolíbek, postýlek, vaniček a pytlů s plyšáky a obdržela jsem nesčetně tašek s oblečkama. Člověk by nevěřil, kolik se toho posbírá jenom za první dva roky života jednoho dítěte. Naše Lea má výbavu jako královna. Do některých tašek jsem ještě ani nevlezla, její šuplíky už praskají ve švech a já přitom točím pořád dokola dva tři outfity, které jí prostě padnou nejlíp. Na fotce je jeden z nich. Můj táta tvrdí, že v něm vypadá jako bača. Pro někoho, kdo měl děti v 70. letech v Československu je asi třítýdenní mimino v džínách a vestičce za hranicí chápání. :)


4 komentáře:

 1. Mela jsem swti na prelomu tisicileti v zapadnim nemecku a tritydenni mimino v riflich je za hranici chapani i pro me:) dedecka moc zdravim ;) jo a mam pro Tebe tu moji orvanou mandu at mas i neco z tech nasich zbytku:) a.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dik, teta. Já jsem podědila po Ilarii ergobaby, ale zatím to vypadá, že Leuška nejraději leží na něčem tvrdém, její nejoblíbenější místo je kočár, v šátku se vzteká a pne. Doufám, že do toho nošení ještě nějak doroste. A krz džíny si přečti odpověď na následný komentář. Pa.

   Smazat
 2. Já mám vaše příspěvky ráda, ale taky se musím dědečka zastat...džíny pro miminka nechápu. Miminko celý den leží, vám by bylo pohodlné jít do postele v džínách? Miminka by měla mít vše měkké a hebké...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jejda, to není tak, že by to byly opravdický džíny, to zase nebojte, nejsem šílenec :) Řekněme bavlněné kalhoty s džínovou optikou, které mají tu hlavní výhodu, že jsou velikosi 47-50, takže nám z nich Lea nevypadává :)

   Smazat