úterý 14. října 2014

Život: Komentované vydání

Když jsem ještě neměla děti, v životě bych nevylezla na ulici s neumytými vlasy nebo v oblečení, co má flek nebo díru. Teď jsem ráda, když nevyběhnu v pyžamu, případně v něčem, co vypadá jako pyžamo, a mytí zubů je pro mě ultimativní zážitek z koupelny, pod který se kdysi schovalo hodinové sprchování, srovnávání terénu obličeje pinzetou s následným maskováním terénních úprav a zkoušení dvou tří variant účesu, po nichž obvykle přišly dlouhé minuty strávené oblékáním a svlékáním různých svršků v hledání ideální kombinace pro daný den. A kdo mě zná ví, že nejsem žádná modelka.

Historek o matkách, které si ráno zapomněly obléct sukni anebo po kojení zastrčit prso zpět do vytahaného trička  je tolik, že na ně dojde pokaždé, když se setkám s jinými rodiči. S dětmi si prý člověk čistí pohled na život a tříbí priority, taky ovšem platí, že jsme pro své ratolesti příkladem. Opravdu jim chci vštípit, že je OK být  na veřejnosti neupravená a v teplákách? Samozřejmě že ne, ale je to boj. Zatím to řeším tak, že místo tepláků nosím těhotenské džíny, místo mejkapu brýle (horní část obličeje) a obrovskou šálu (dolní část obličeje) a při pobytu mimo domov se pokud možno schovávám za kočárkem.


Včera jsem začala číst knihu Stařec a moře. Odkazoval k němu Adam v Životě a době soudce A.K. Koukáte na to? Adam je jako já, taky jsem v komentovaném vydání svého vlastního života. Můj vnitřní hlas nikdy nemlčí. Zapletal + Sedláček = husté kombo! A taky Švehlík je fakt hezkej, vypadá tak trochu jako Ryan Gosling :)Žádné komentáře:

Okomentovat