čtvrtek 16. dubna 2015

Stupátko IKEA (Makeover)


Takhle vypadalo, když jsme si ho vybrali v Ikei,


a takle vypadá teď.  


Ikea design prostě UMÍ. Tenhle předmět má dokonalou barvu i dokonalé proporce. Proč jsme ho teda vylepšovali, říkáte si. 


Co vám budu povídat. Před lety si na něj stoupl nepřezutý řemeslník při opravě rolety a ať jsem drhla, jak jsem drhla, šlápoty nešly pryč. Tak jsme ho natřeli latexem, protože je omyvatelný, ovšem po letech užívání se ukázalo, že všechno neomyjete ani z latexu. A tak jsem rozhodla, že stupátko přestane být stupátkem a stane se z něj sedátko. 


  Sedátko ozdobené ubrouskovou technikou. S Kristinkou to byl náš první pokus o decoupage, kterou jsem si dávno chtěla vyzkoušet, jen jsem neměla na čem. Když jsme se do toho pouštěly, myslela jsem, že na to prostě nafrcáme lepidlo, hodíme pár ubrousků a trošku to tím lepidlem zase přetřeme, protože to tak ukazovali tady. Takže nám trochu vzalo vítr z plachet, když jsme zjistily, že to není úplně tak. 


Abych to zkrátila, začaly jsme loni v březnu, poslední ubrousek přilepila Tsveta o těchhle vánocích a na přestříkání bezbarvým lakem došlo až minulý týden, kdy se venku konečně udělalo hezky. 


Stromy a ptáčci, přesně v duchu pokoje našich holek, ve kterém to má být tak trochu jako venku. 


Při bližším prozkoumání je vidět, které ptáčky lepilo dítě a které dospělák,


 ale z dálky je to symfonie. A za ní kmen Kristinčina stromu na přání, který jsem, jak jste jistě poznali, vyrobila z washi pásek,


a v jehož stínu se báječně čte. Chtělo by se mi ukázat vám hned celý pokojík, ale všeho dočasu. Post o přestavbě pokoje pro hosty v pokoj pro holky už si pomalu sumíruju v hlavě. Přece jen tam do nedávna sídlila moje pracovna, takže je to pořád velmi citlivé téma.


Více tipů na makeover ikeáckého stupátka najdete zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat