středa 10. června 2015

Pud přežití v rodinném životě

Dneska jsem se seznámila s Karolínou, která je z Frýdku Místku, pak žila v Praze a teď se kvůli manželově práci přestěhovala do Frankfurtu. Na dva roky. Hm, kde jsem to už jenom slyšela... my jsme se teda původně stěhovali na jeden, maximálně na tři, a už nám táhne na osmý. V momentech, kdy jsem k sobě hodně upřímná, si uvědomuju, že jsme se sem už tehdy stěhovali nafurt a že jsem to vlastně věděla, jenom jsem si to nechtěla připustit. Minimálně teda maminka to věděla, protože pořád dokola opakovala, že je ji jasný, že se nevrátíme. 


Karolína říkala, že má soukromého učitele němčiny, protože nedokáže dovézt dítě do školky tak brzy, aby byla v 9 hodin v lavici. Tak jsem si vzpomněla, jak Andrej vstával v 5 a klidně bychom ho odevzdali už v 5:30, kdyby nás tehdy nějaká školka přijala a měla tak brzy otevřeno. Karolína fotí krásné fotky pro časopis Soffa, který jsem si musela hned celý proklikat. Obdivuju odvahu autorů pustit se do takového projektu a přeju vymazlenému časopisu, aby byl děsně úspěšný a aby si ho předplatily všechny hotely na světě, nebo aspoň ty od tří hvězd nahoru.

No, a jak jsem tak klikala, proklikala jsem se na stánku dejmidarek.cz. Znáte to? To je něco jako pinterest, ale ne na seznamy věcí, které se vám líbí, ale které byste si přáli dostat. Taková studnice nápadů pro vaše příbuzné a kamarády, z níž si můžou loknout, když nebudou vědět, čím vás obdařit. Nejvíc mě oslovily tyhle gaťky ze seznamu Báry Perglové, která má mimochodem moc pěkný blog.


Jsem zvědavá, jestli si najdu chvilku, abych si taky udělala takový vystajlovaný seznam. Je tu totiž červen, měsíc narozeninových párty, školních pikniků a letních slavností a já bych spíš měla dělat seznam surovin a rozpis toho, co na kterou událost napeču. Letos to poprvé beru věcně a nerozčiluju se, jak mě ten mimoškolní život naší drobotiny a úzká spolupráce rodiny a školy lezou na nervy. Prostě to udělám a hotovo. Člověk si opravdu zvykne na všechno, nebo aspoň já teda. Asi nějaký pud přežití v rodinném životě. 

Žádné komentáře:

Okomentovat