pondělí 11. ledna 2016

Petursdottir - věšák na kabáty

foto from: http://pilvenhattaraa.blogspot.com.br/
Včera jsme byli na návštěvě u Michala se Sarah, kteří si postavili nádherný dům. Vždycky, když jsem na návštěvě u lidí, co bydlí ve svém, obhlížím všechna ta architektonicky vymazlená řešení a funkčně uspořádané kuchyně, ve kterých jsou pohyby hospodyně stažené na minimum a úložné prostory nafouknuté na maximum, takže nikde nic neleží (zatímco u nás doma leží všechno a všude). Přesně takový je i jejich dům. Čistý, klidný, elegantní, moderní a praktický, a přitom strašně krásný a plný detailů, na které se nemůžete nevyptávat. Byla bych fotila, ale zaprvé jsem musela honit Leu nebo zametat stopy, které po sobě zanechala, a zadruhé mi ještě chybí ta bloggerská drzost, vytahovat v průběhu návštěvy foťák a vyprávět, jak si to tam jen párkrát cvaknu a zítra to dám na blog.
U Sarah s Michalem mi utkvěly dvě věci: Otočné knihovny v dětských pokojích, ve kterých děti mají z jedné strany české, a z druhé německé a anglické knihy, a strom na kabáty. Knihovna je unikát, který pro ně vymyslel a navrhl jejich architekt, strom je koupený, jmenuje se Petursdottir a stojí 460 Dolarů. Píšu si do seznamu "chtěla bych, ale nemám na to" a představuju si, jak bude krásný na Závisti vedle dveří do chodby, anebo u nás doma v zádveří, až se zničí ty háčky, co jsme tam s velkým nadšením navrtali v sobotu. Německá kvalita už není, co bývala, protože jeden se hned rozpadl. Tak uvidíme.


1 komentář:

  1. Joj, to je škoda, že nejsi přidrzlá blogerka ;) Tu knihovnu bych ráda okoukla, i tu kuchyň... tak třeba příště, jo? ;) A ten strom vypadá skvosně... asi taky zavedu seznam "chtěla bych a nemám na to" ;)

    OdpovědětSmazat