pondělí 30. května 2016

Partners in Crime

Na trhu to bylo boží. Miluju ten cvrkot, ty zvědavé ženské a rozzářené dětské oči. Holčičky chodily a poctivě cvakaly druky do náramků a prstýnků, taky jsem jim to nastavila pěkně dopředu. Maminky chodily o něco méně. On je ten trh, kde jsem tentokrát byla, totiž o jídle. Lidi se tam chodí potkávat, obědvat a popíjet jablečné víno, takže jsem tam trochu trčela, ale nadchlo mě to. Je každou sobotu hned za rohem, přijdu ještě dvakrát třikrát a bude se ze mě kolorit. Skamarádím se s ostatníma stánkařema a budeme se zdravit na ulici, až se potkáme. Na to se těším.


Byla jsem poprvé sama bez doprovodu, což je logisticky náročné, neboť nemůžete chodit ani tam, ani fotit ostatní stánkaře. A že to tady u nás na trhu máme fotogenické až běda. Urvala jsem aspoň Andreje, který kolem projížděl na kole, aby mi na chvilku dělal parťáka a já si na tam mohla vystát frontu.


Prodávat na trhu, který není o designu ale o jídle, je strašně inspirativní! Mám tolik nápadů, co bych mohla ušít a vyrobit, že bych si potřebovala najmout ruce, které by mi s výrobou pomohly. Neznáte někoho z Frankfurtu a okolí, kdo by byl ochotný pro mě zadarmo pracovat? :) Včera jsem zkusila vyrobit pár zeleninových přívěsků, protože šití nešití, šmuk se prodává vždycky nejvíc. Kristinka se nechala strhnout a vymodelovala úžasný dárkový koš, na který padly některé odstíny moduritu a bylo potřeba udělat inventuru. Koupila jsem před časem ve slevě krabici s gumkama loom bands jenom proto, že jsem chtěla tu krabici, a v hračkářství s gumkama v akci stála 1/4 ceny, co v obchodě s potřebama pro kutily. 


Vlastně jsem koupila rovnou dvě, neboť člověk nikdy neví, co si kdy bude potřebovat roztřídit podle barev, takže kdybste někdo měli zájem o 1500 gumiček loom bands, pište prosím do komentáře, jsou vaše!


Hezký týden všem!

3 komentáře:

 1. No my ty gumicky potřebujeme. Mozna ne celých 1500, ale neco se bude určitě hodit!

  OdpovědětSmazat
 2. Jo - jinak tady Jíťa. Kopretin jsem si založila jako blogovaci alter ego, jeste kdysi dávno v Bratislavě :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máš ale moc pěknou přezdívku, se k tobě hodí :) Tak já to dovezu do Česka v létě a nějak si to předáme :) Dorča gumičkuje? Moje děti to nějak nechytlo....

   Smazat