čtvrtek 11. srpna 2016

Matkou 10 let

 
Tento týden jsem oslavila 10 let mateřství. Jojo, letí to, člověk se pořád dovídá něco nového o světě i o sobě, objevuje skryté rezervy a smiřuje se s tím, že život není zkouškové a že se všechno nedožene, když si naordinuje týden noční. Nakonec je super, že z rodičovství se průběžně nezkouší, protože bůhví, jak bychom dopadli. Však za dalších deset let už z nás budou úplní profíci i bez diplomu :)
 
 
Oslavenec chtěl bílý dort s bílým krémem, a tak jsem mu upekla oblíbený dezert svého dětství. Maminka ho má v kuchařce jako piškotový levný (výborný), který se plní vanilkovým krémem (výborný)m. Ty přívlastky v rodinných receptech mě baví nejvíc.
 
 
A náhodou vůbec nebyl levný, ale l u x u s n í, a taky nebyl moc zero waste, protože v terénu jsou podmínky ztížené a ty tyčinky, kterými je obložen, byly zabalené v plastové vaničce, steně jako ty borůvky. Někdy musí zásady stranou a děti jsou vždycky skvělá výmluva. Jsem totiž chtěla, aby připomínal Malou Fatru, kde jsme byli na dovči. Tak co, máte teď stejně jako já hroznou chuť na kus dortu?
 

3 komentáře:

 1. Mňam, tak ten bych si dala - hned:)!

  OdpovědětSmazat
 2. Ještěže jsem teď měla sladkou snídani... Vypadá úžasně! A ta poznámka o tom, že mateřství není zkouškové a že se všechno nedožene na noční je ještě úžasnější. Tu bych si měla někam nadepsat tučným písmem :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si to připomínám každý večer, a stejně to moc nepomáhá :)

   Smazat